Een kapvergunning voor 196 bomen langs de Nieuwe Parklaan in Scheveningen is verleend. De bomen moeten wijken omdat de HTM een inschattingsfout heeft gemaakt bij het bestellen van nieuwe tramstellen. Het spoor moet aangepast worden en daarom staan de bomen (net als op de Koningskade) in de weg. In eerste instantie wilden ze 219 bomen kappen maar 23 bomen in het talud bij Madurodam worden gespaard. Er is een herplantingsplicht opgelegd van 246 gewone esdoorns met minimale stamomtrekken van 20/25 cm.
Categorieën
43 reacties op “Kapvergunning voor 219 bomen Nieuwe Parklaan verleend”
Schaamteloos gaan ze maar door .nog even dan staan er nergens geen bomen meer .leuk voor het nageslacht kunnen ze alleen nog in boekjes naar bomen kijken .
De bomenmaffia is weer bezig!
🙁
Ze zijn gek geworden!!!
Is de gemeenteraad allergisch voor bomen ofzo?Ik weet als lid van de stadspartij dat al deze afspraken zijn gemaakt door het vorige college maar het kan toch niet zo zijn dat zij over hun graf nog door regeren? Krijgen we de resultaten van deze gemeenteraad pas over 4 jaar te zien? In dat geval is er geen volgroeide boom meer over en mogen we met zijn alle aankijken tegen stekjes !
Daar gaan we weer wordt gezellig op de Binckhorst https://bekendmakingen.denhaag.nl/pub/downloadpagina.aspx?document=17566494&_ga=1.49037859.408723462.1418974151
ik word kotsmisselijk van het beleid van deze stad en de HTM bestaat alleen uit geestelijk gestoorden
Hup, nog veertien kastanjes in het centrum http://www.denhaag.nl/home/bewoners/actueel/gemeenteberichten/to/stadsdeel-centrum-1.htm
Laat toch staan die bomen!
Schande, intens triest…………en de gemeente gaat maar door………….
Wordt met HTM inschattingsfout verwezen naar de breedte van de nieuwe trams ? Dat is toch niet de (enige) reden dat de bomen gekapt gaan worden ? De rails waren sowieso aan het einde van hun levensduur. En op de site van de gemeente lees ik ook :
‘De wortels van de bomen zijn vergroeid met de spoorconstructie. Dat betekent dat een deel van de bomen moet worden vervangen. Ook zijn de bomen die er nu staan gevoelig voor ziektes en kunnen ze niet goed tegen de weersomstandigheden en de zeewind. Daardoor zijn de meeste bomen in een matige staat. In de nieuwe situatie worden bomen geplant die goed tegen deze omstandigheden kunnen.’
‘Oorspronkelijk bestond de Nieuwe Parklaan voor het merendeel uit vier rijen iepen. In de afgelopen jaren zijn veel oorspronkelijke laanbomen weggevallen of vervangen door een resistentere iepensoort. Deze boom heeft echter een totaal andere vorm. Bovendien hebben deze jonge bomen veel last van de niet-optimale groeiomstandigheden (droge schrale grond, diep grondwater en veel zeewind). Op sommige plekken zijn ook populieren of esdoorns aangeplant. Daardoor is een rommelig en versnipperd beeld ontstaan. Uiteindelijk is in goed overleg met de Klankbordgroep besloten om als nieuwe boom een esdoorn te plaatsen. Deze scoort positief op de twee belangrijkste criteria, kroonvorm en zeeklimaat-bestendigheid.
De vernieuwing en aanpassing van de tramsporen biedt de kans om ook de laanbeplanting (gedeeltelijk) te vernieuwen. Uitgangspunt daarbij is dat het oorspronkelijke karakter van de laan teruggebracht of zelfs versterkt kan worden. Dit betekent vier rijen bomen van de eerste grootte, met een open losse kroonvorm en geplaatst in groene bermen. Een belangrijke meerwaarde van het spoorvernieuwingsproject is dat de groeiomstandigheden van de bomen kunnen worden verbeterd.’
Ik ben niet erg bekend met de Parklaan problematiek, maar ik probeer er open in te staan :-). Stelt de gemeente / HTM de toestand van de bomen zoals boven beschreven te negatief voor, zijn de bomen grotendeels wel sterk en vitaal ? Zouden er wel iepen terug geplant moeten worden, ondanks het feit dat deze vatbaar blijken zijn ?
Bronnen :
http://www.denhaag.nl/home/bewoners/verkeer-en-vervoer/verkeersprojecten/to/Tramlijn-9-Nieuwe-Parklaan.htm?channel=touch
http://www.denhaag.nl/web/wcbservlet/com.gxwebmanager.gxpublic.risbis.fileservlet?fileid=2d88e28c-1a2e-432b-a5a5-84da6b89581c
De personen die een inschattingsfout hebben gemaakt direct de laan uit sturen Niet alleen bomen moeten verdwijnen maar ook de perrons moeten aangepast worden . dus niet capabel . weg met dit geklooi.
BELACHELIJK !!
Zo veel wordt daar niet gewandeld: kunnen we het trottoir niet versmallen.
zeg hier meer over ? Ik vind het helemaal Niet leuk !!!!Stom gedoe joh !!!!lekker normaal doen !! HTM moet dan maar weer opnieuw beginnen !!!! Bomen moeten blijven en die rails moet dan maar opschuiven als dat het probleem is . Ik ben er zeker van dat duizenden mensen het met me eens zijn !!! Schandalig vanhet begin af hadden ze dat al kunnen weten ! Zoniet — die lui de “zak geven ” !!!Nogmaals .. die bomen staan er honderden jaren …. Schandalig HTM En Gemeente om dit te doen ! en let op ! Groetjes uit New Zealand !!!
Schande. Laar staan die bomen. Maakt het binnen rijden naar Scheveningen een feest. Een kaan met bomen. Ze worden overal gekapt zie voor lijn 9 tegenover Malieveld. Het erge is dat wij het als burger nooit winnen van de Gemeente. Het draait altijd om geld. En wij mensen lopen als makke schapen er achteraan.
Dit is zo maar even de oogst van twee dagen gemeenteberichten
http://www.denhaag.nl/home/bewoners/actueel/gemeenteberichten/to/Jan-Thijssenweg-ongenummerd.htm
http://www.denhaag.nl/home/bewoners/actueel/gemeenteberichten/to/Binckhorstlaan-tussen-Plutostraat-en-Mercuriusweg-1.htm
http://www.denhaag.nl/home/bewoners/actueel/gemeenteberichten/to/verspreid-over-de-gehele-Laan-van-Wateringse-Veld-1.htm
http://www.denhaag.nl/home/bewoners/actueel/gemeenteberichten/to/Stiemensvaart-90128.htm
http://www.denhaag.nl/home/bewoners/actueel/gemeenteberichten/to/Reitzstraat-en-Pretoriusstraat-beide-ongenummerd.htm
Maar wel nieuwe wegen aanleggen zoals de Rotterdamse Baan kunnen er nog meer auto’s de stad in en we hebben al zo’n schone lucht.
Een misdaad om bomen te kappen terwijl we deze zonodig hebben.
Waar zijn ze toch mee bezig nog even en de hele stad is zonder groen .de prachtige bomenrij op de binckhorstlaan hebben ze ook al allemaal gekapt stelletje ************ zakken .
Dit kan niet waar zijn!
er staan nu iepen, die zijn wel kwetsbaar en er zijn ook een paar weggehaald die de iepziekte kregen. maar om er nou gewone esdoorns voor in de plaats te zetten?! dat is wel een heel goedkope oplossing!
Op zich een goed idee. Maar in dit geval zal het niet helpen. De helft van het tramtraject is al vervangen dus dat drukken ze gewoon door
Misschien moeten de bewoners van de Nieuwe Parklaan geïnformeerd worden, die weten natuurlijk van niks!
een fout maak je niet goed met een hele grote blunder.
Wat ‘n idioten. Alles in de stad wordt verkloot!
Hebben jullie dit gezien Christine Teunissen en Marijke Bessels?
Let op Loek: stamomtrek van 20cm is niet hetzelfde als diameter (doorsnede). OK misschien is het iets dikker dan een stofzuigerslang, maar veel scheelt het niet. Om je een idee te geven een bezemsteel heeft een omtrek van 8cm.
Ga lekker bomen kappen op de nieuwe Paarlaan !!
Schandalig! Ga liever opnieuw berekenen hoe het kan zonder de bomen te kappen! Dit kán en mág niét gebeuren.
Als het gaat om herplanting wordt consequent stamomtrek (diameter x Pi) genoemd. Als het gaat om kappen dan spreekt de gemeente over stamdiameter. En in dit geval gaat het dan ook nog eens om het herplanten van bomen met een omtrek van 20-25cm. Dat is ongeveer zo dik als een stofzuigerslang! Kun je dat wel een boom noemen?
Die zijn ook mini !
Eerst dacht ik dat de gemeente erg stom was door de trams te breed te bestellen,nu krijg ik zolangzamerhand het idee dat ‘t opzet is geweest, twee vliegen in één klap, nieuwe trams en minder onderhoud van de bomen en een “reden” om te kunnen kappen
heb jij wel een dikke stofzuiger stang. normaal zijn die ongeveer 5 a 6 cm dik
20 cm : 3,14 (pi) = 6,37 cm. Dus dat komt aardig in de buurt
Dit kan niet waar zijn……
vreselijk!